برنامه های اولین روزِ بیست وچهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، شهر یزد در نخستین روز از برگزاری بیست وچهارمین جشنواره قصه گویی روز ۲۵ دی ۱۴۰۱، شاهد برپایی آیین گشایش، اجرای قصه گویان و برپایی نشست های تخصصی بود.

مراسم گشایش این جشنواره، ساعت ۸:۳۰ در سالن هلال احمر شهر یزد برگزار شد. پس از آن مینا عابدی از قزوین با قصه «پهلوان پنبه، شکیبا فرخی از کرمانشاه با قصه «کلاغ خنزرپنزری»، احمد عسگری از همدان با قصه «قولو قولو گیج قولو» و الهه تاجیک از تهران با قصه «گلاب خاتون و دنیا» در بخش بزرگسال به رقابت می پردازند.

همچنین از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷:۱۵، شش قصه گو به ترتیب رضوان فتاح از بوشهر با قصه «سرو و سندلیق» در بخش بزرگ سال، «کیارش رهبری» از سمنان با قصه «تیرانداز جوان»، «محمدطا ها اعتمادیان» از یزد با قصه «روباه دم کل»، «آنیتا اصغری» از تهران با قصه «استادمحمد پینه دوز» و دنیا فولادی از اردبیل با قصه «گوزل فاطما» هر چهار نفر در بخش نوجوان و یاسمین عباسی از هرمزگان با قصه «روباه غریبگی» در بخش بزرگ سال به صحنه می روند.

در ادامه، از ساعت ۱۷:۴۵ تا ۱۹:۳۰، فهیمه حبیبی از اصفهان با قصه «این سیب مال کیه؟» در بخش «بزرگ سال»، ترنم رازقی از قم با قصه «پادشاه زورگو» و «سارینا حاجی» از قزوین با قصه «مال شماست؟» هر دو در بخش نوجوان، عصمت نصیرزاده از خراسان رضوی با قصه «هی با من دوست می شی؟» در بخش بزرگسال، فاطمه محمدی از قزوین با قصه «قوقولی» و آرزو نیکزاد از اصفهان با قصه «حکم ناحق» هر دو در بخش نوجوان به اجرا می پردازند.

همچنین از ساعت ۲۰ تا ۲۲، اجرای قصه گو های روز اول، در سالن همایش های هتل «داد»، مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

در بخش نشست های تخصصیِ روز اول جشنواره به میزبانی سالن کنفرانس دانشگاه فرهنگیان پردیس شهیدان پاکنژادِ شهر یزد، از ساعت ۱۰:۴۵ تا ۱۱:۳۰، نشست «دین و معنویت با رویکرد قصه، قصه گویی و قصه پردازی از منظر قرآن کریم» از سوی سیدمحمدجواد صداقت کشفی و همچنین از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۲:۱۵، نشست «بررسی اهمیت و جایگاه قصه و داستان و تاثیر بر مخاطب با نظری بر آیات قرآن» از سوی فاطمه یوسفی برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش در سالن ارشاد شهر یزد نیز قصه گویان بخش آیینی سنتی از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷:۱۵ به ترتیب سیدمهرداد کاووسی حسینی از همدان با قصه «رستم و اشکبوس» در بخش بزرگسال، درسا نکویی از خراسان رضوی با قصه «بانو گشسب» در بخش نوجوان، حورا تیلا از خوزستان با قصه «نقل سیاوش»، فاطمه امینی از خراسان جنوبی با قصه «بیژن و منیژه» و «امیر تنها» از گیلان با قصه «نقل رودابه و کک کوهزاد» هر سه در بخش بزرگسال و المیرا موری از خوزستان با قصه «کشته شدن ایرج به دست برادران» در بخش نوجوان به رقابت می پردازند.

در همین بخش نیز از ساعت ۱۷:۴۵ تا ۱۹:۳۰ محدثه پاکرو از آذربایجان شرقی با قصه «وسوسه» در بخش نوجوان، سحر کیخانی از سیستان و بلوچستان با قصه «گردآفرید» در بخش بزرگسال، علیرضا متقی از مرکزی با قصه «ایثار و شهادت» در بخش نوجوان، سعیدصلحی از آذربایجان غربی با قصه «پرده عشق» در بخش بزرگسال و عارفه جعفری از یزد با قصه «رزم رستم و اشکبوس» در بخش نوجوان اجرا خواهند داشت.

همه برنامه های جشنواره قصه گویی به شکل زنده از کانال های کانون در سایت آپارات به نشانی های aparat.com/kanoonparvaresh ، aparat.com/ghesehgooei و aparat.com/kanoon.yazd پخش می شود.
بیست وچهارمین جشنواره بین المللی «قصه گوییِ» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، از ۲۵ تا ۲۹ دی ۱۴۰۱در شهر یزد برگزار می شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان