چهل و ششمین مسابقات سراسری قرآن کریم که در بجنورد برگزار شد برترین های خود را در بخش های مختلف شناخت.

 به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، هم زمان با آیین پایانی این دوره از مسابقات که با حضور حجت الاسلام خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، حجت الاسلام عادل، معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه، مدیرکل قرآن وزارت آموزش وپرورش، دبیر انجمن خادمان قرآن، معاون آموزش، پژوهش و ارتباطات شورای عالی قرآن، استاندار، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و جمعی از مسئولان استانی و حضور پرشور مردم و فعالان قرآنی استان عصر امروز در مجتمع اقامتی هتل داریوش بجنورد برگزار شد، برترین های این دوره از مسابقات در بخش های ترتیل، قرائت تحقیق، حفظ ۲۰ جزء و حفظ کل خواهران و برادران از سوی هیئت داوران معرفی شدند.

 بر اساس این گزارش، «مجتبی قدبیگی»، «روح ا... آقایی»، «حسین رفیع پور»، «ابوالفضل زیبایی» و «مسعود صفری» از سوی هیئت داوران به عنوان نفرات برتر رشته ترتیل انتخاب و معرفی شدند.

این گزارش حاکی است، در رشته قرائت «محمد حسینی پور» رتبه نخست این دوره از مسابقات را از نگاه داوران به دست آورد و «حمیدرضا نصیری»، «حبیب صداقت»، «امید حسینی نژاد»، «حمید حق طلب» به ترتیب رتبه های دوم تا پنجم را به دست آورند.

 بر اساس این گزارش، «محمد خاکپور»، «محمدرضا زاهدی»، «میلاد عاشقی»، «محمد رسول تکبری» و «مسعود صفری» نیز موفق شدند به ترتیب رتبه های اول تا پنجم رشته حفظ کل را از آن خود کنند.

 هم چنین در رشته حفظ ۲۰ جزء برادران «هادی تکیه» از تهران، «مهدی برنده» از همدان، «محمدعلی کشاورز» از قم، «امین امینی فرد» از خراسان شمالی به ترتیب رتبه های اول تا پنجم را به دست آوردند.

 این گزارش حاکی است، در رشته حفظ ۲۰ جزء خواهران نیز «شیما یزدانی» از سمنان، «شیما مهرآبادی» از مرکزی، «زهرا میرزایی» اصفهان، «نرجس خاتون جعفری» از قم و «فاطمه غلامی» از مازندران رتبه های اول تا پنجم این دوره از مسابقات را کسب کردند.

 در رشته قرائت خواهران «عاطفه ناصح» از گیلان رتبه نخست را از آن خود کرد و «نسیبه کرمی پارسا» از قم موفق شد تا مقام دوم را از نگاه هیئت داوران به دست آورد و «معصومه آلبوغبیش» از خوزستان، «زهرا حسین پور» و «آذرمان صادقی» هر دو از تهران به ترتیب رتبه های سوم تا پنجم را به دست آوردند.

 بر اساس این گزارش، «فاطمه دلبری» از قم، «زهرا انصاری» از تهران، «فاطمه ابراهیمی» از فارس، «زهرا محبی» از اصفهان و «زهرا عباسی» از تهران در رشته حفظ کل موفق شدند تا به ترتیب رتبه های اول تا پنجم را از نگاه هیئت داوران از آن خود کنند.

 هیئت داوران نیز در رشته قرائت ترتیل نیز «غزاله سهیلی زاده» از تهران موفق به کسب رتبه نخست در این بخش شد و «پرنیان عصا بخش» از تهران رتبه های دوم را از آن خود کرد و رتبه سوم این دوره از مسابقات در رشته قرائت ترتیل به «سیده معصومه حسینی» از خراسان رضوی رسید و «ندا مرادی» از تهران و «نسرین زلفی» از آذربایجان شرقی به ترتیب رتبه های چهارم و پنجم این رسته را به دست آوردند.

 بر اساس این گزارش، مجری آیین پایانی چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از حضور پرشور مردم خراسان شمالی که از آن به عنوان پایتخت ارادت به ساحت مقدس قرآن نام برد، تقدیر کرد.

گفتنی است، چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم که از نهم ماه جاری در بخش های نعمات دینی و آوایی با حضور ۳۵۶ شرکت کننده در شهر بجنورد آغاز شده بود، امروز عصر با معرفی برترین ها در مجتمع اقامتی داریوش به کار خود پایان داد.

 پایان پیام/آنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان