رئیس مرکز رشد سازمان هیأت و تشکل های دینی گفت: دوره توانمندسازی «ماه»، دوره ای برای هیأت ها، سمن ها و مجموعه های مردم نهادی است که ظرفیت اصلی تشکل های دینی و فرهنگی را می دانند و پیرامون خود کنشگری ...

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام مسعود رفیعی رئیس مرکز رشد سازمان هیأت و تشکل های دینی با اشاره به برگزاری فصل چهارم دوره توانمندسازی «ماه» اظهار داشت: دوره توانمندسازی «ماه»، دوره ای برای هیأت ها، سمن ها و مجموعه های مردم نهادی است که ظرفیت اصلی تشکل های دینی و فرهنگی را می دانند و در جامعه پیرامون خود کنشگری اجتماعی و فرهنگی دارند.

وی افزود: دوره «ماه» به همت سازمان هیأت و تشکل های دینی و با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان، در راستای توانمندسازی فعالان مجموعه های مردم نهاد دینی، تشکل ها و هیأت ها ضمن برنامه ریزی انجام گرفته با حضور اساتید برجسته کشوری، ویژه کلیه فعالان جامعه هیأت و مجموعه های فرهنگی و تشکل های مردمی سراسر کشور برگزار خواهد شد.

رفیعی گفت: با تدابیر صورت گرفته، مقرر شده است که بعد از اتمام دوره حضوری، ادامه این دوره به صورت مجازی ادامه یافته و هم زمان با برگزاری دوره های مجازی، با اعزام کارشناس راهبر از آموزش های مجازی و پروژه های آموزشی، پشتیبانی به عمل آید.

رئیس مرکز رشد سازمان هیأت و تشکل های دینی با اشاره به برگزاری فصل اول این دوره در بهمن ماه سال ۱۴۰۱ گفت: در پهنه اول، این دوره توانمندسازی ویژه تشکل و مجموعه های شاخصِ استان های فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری و بوشهر در شهر شیراز برگزار شد.

وی ادامه داد: فصل دوم دوره توانمندسازی ماه در اسفندماه ۱۴۰۱ به مدت چهار روز در شهر کرمان با حضور نمایندگان بیش از ۱۵۰ تشکل و مجموعه شاخصِ استان های کرمان، سیستان و بلوچستان، یزد و هرمزگان در شهر کرمان برگزار شد.

رفیعی تصریح کرد: سومین فصل این دوره، در خرداد ۱۴۰۲ در پهنه شمال کشور به مدت چهار روز ویژه استان های گیلان، مازندران و گلستان با حضور بیش از ۱۳۰مجموعه و هیأت شاخص در رامسر برگزار شد.

رئیس مرکز رشد سازمان هیأت و تشکل های دینی با اشاره به اینکه بعد از بررسی های انجام گرفته برای تسهیل حضور هیأت ها و مجموعه ها و تمرکز بیشتر، فصل چهارم این دوره در ادامه به صورت استانی بناست برگزار شود، گفت: اولین دوره ویژه استان قزوین در شهر رامسر و با حضور بیش از ۱۲۰ نفر از مدیران و فعالان هیأت و تشکل های دینی قزوین از صبح روز چهارشنبه هشتم آذرماه آغاز به کار کرد. این دوره به مدت ۲ روز ادامه خواهد داشت.

وی در پایان افزود: دوره بعدی در استان اردبیل در تاریخ ۱۰ و ۱۱ آذر با حضور فعالان جامعه هیأت و مجموعه های فرهنگی و تشکل های مردمی اردبیل برگزار خواهد شد.

پایان پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان